«Листи опалені війною…»

8 травня 2014р.

Про минулу війну написані гори різної літератури: наукові дослідження, романи, повісті, сценарії, п’єси, вірші. Знято немало фільмів, поставлена незлічена кількість спектаклів. І, проте, пізнавати ці трагічні і героїчні чотири роки нам доведеться ще довго. Нам і нашим нащадкам.

Сьогодні зустріч ми присвячуємо тим, хто поліг смертю хоробрих у боях за Батьківщину, за наше світле життя, за нас з вами. Головний герой сьогоднішньої зустрічі – листи. Листи одного покоління іншому.

Листи – секретки, саморобні трикутники – це своєрідний військовий літопис. Секретки були розлініяним аркушем паперу, який згинався навпіл і заклеювався спеціальним клапаном. Але найпоширенішим видом листа в роки Великої Вітчизняної війни були саморобні трикутники.

/Files/images/Лист.jpg

Цими словами розпочали зустріч учні 5-го класу Ковшар Юлія і Єфименко Володимир.

Листи на фронт… Їх з нетерпінням чекали солдати. Листи з далекого дому зігрівали їх серця.

/Files/images/Лист 1.jpg

Учні з 4-го по 9-й клас прочитали свої листи солдатам адресовані у ті далекі героїчні роки.

Листи одного покоління іншому.

/Files/images/Лист 2.jpg

Багато років минуло після Великої Вітчизняної війни. З 1941 по 1945 роки ти захищав нашу країну і нас самих. Ми дуже вдячні тобі за все, адже ти віддав своє життя за нас. Багато солдатів вирушали на війну з гордістю, бо йшли захищати свою Батьківщину. Ви йшли в бій і віддавали своє життя заради того, щоб жили ми. На сьогоднішній день в живих вас, ветеранів, залишилось небагато, і ми вдячні Вам за здобуту, в цій жорстокій війні, Перемогу. Я хочу, щоб люди ніколи не забували Ваш подвиг. Спасибі тобі солдат за мир.

З повагою учениця 5-го класу Горбунова Катерина

/Files/images/Лист 3.jpg

Напередодні Дня Перемоги, читаючи ці листи, ми віддаємо данину поваги усім, хто завоював свободу для майбутніх поколінь від фашистського поневолення, дав нам щасливе дитинство. Нехай кожен з нас в хвилини радості пам’ятає, що саме фронтовикам, цим незвичайним людям, ми зобов’язані своєю свободою, життям.

Нехай кожен, кому доводиться важко, не забуває, що на фронті було набагато важче.

Нехай ніколи не померкне в нашій пам’яті велич солдатського подвигу.

Наші солдати відстояли Свободу.
Вони добули Перемогу.
Вони принесли Щастя.

Так будемо ж вдячними нащадками.

Завжди пам’ятатимемо про них.

ВІТАЄМО З ДНЕМ ПЕРЕМОГИ !

Привітання ветеранів з Днем Перемоги

5 – 8 травня 2014р.

Кожен рік напередодні Дня Перемоги учні школи вітають ветеранів Великої Вітчизняної війни. Діти дарують ветеранам свої власноруч виготовлені творчі вироби, солодкі подарунки, квіти.

В цьому році учні школи відвідали:

1-й клас – Шарнікова Григорія Костянтиновича, вул Хасанова,46;

2-й клас – планував відвідати Саприкіна Леоніда Олексійовича, вул.Ушинського,6/2 та, на жаль, отримали сумну звістку, що Леонід Олексійович пішов із життя;

3-й клас – Філюшкіна Івана Антоновича, вул. Ростовська,47. Іван Антонович дуже зрадів відвідувачам. Його приємно здивував подарунок зроблений власноруч.

/Files/images/Ветеран.jpg

4-й клас – Шепетька Сергія Миколайовича, вул. Хасанова,34. Ветерану була приємна увага школярів. Він дуже сумував, що не зміг показати дітям свої нагороди, які були викрадені із його будинку. Його обурив вчинок людей, які посягнули на святе для кожного ветерана – його нагороди.

/Files/images/Ветеран 1.jpg

5-й клас – планував відвідати Напраснікову Катерину Парфір’євну, вул.Матросова,23 та стан здоров’я Катерини Парфір’євни не дозволив здійснитися планам. Свої подарунки діти передали її родині.

6-й клас – Планував відвідати Афоніна Дмитра Андрійовича, Чайковського,9. Ветерану 91 рік. Діти дізналися, що він дуже хворий, що виключало зустріч. Свої привітання і подарунки учні передали його родині.

7-й клас – планував відвідувати Тишкуна Дмитра Івановича, вул. Ленінградська,61. Ветеран дуже хворий. Учні своє привітання і подарунки передали родині ветерана.

8-й клас – відвідали з привітаннями Каралкіну Лідію Миколаївну, вул. Пархоменко,3/а. Ця щира, відкрита жінка пригостила дітей цукерками. Вона була дуже вдячна дитячій увазі та їхнім дарункам.

9-й клас – планував відвідати Пасєку Ксенію Петрівну, вул. Котовського,4. Знов сумна звістка: в цьому році Ксенія Петрівна пішла із життя.

/Files/images/Ветеран 2.jpg/Files/images/Ветеран 3.jpg/Files/images/Ветеран 4.jpg


Зустріч з поетесою Раїсою Вербою

28 квітня 2014 року

/Files/images/Верба.jpg

Дуже яскраво відбулася зустріч учнів 6,7,8 класів з нашою землячкою поетесою Раїсою Вербою. Це доброзичлива, щира людина, з красивою відкритою душею, завжди з гарною посмішкою на устах.

/Files/images/Верба 1.jpg

Переможці конкурсу на кращого читця поезії Раїси Верби: Горшкова Аліна, Шумських Влад, Загорулько Олеся, Міхєєва Олександра зустріли поетесу читанням її віршів.

/Files/images/Верба 2.jpg/Files/images/Верба 3.jpg

Раїса Іванівна подякувала за виразне виконання своїх віршів.

Їй дуже сподобалось бачення дітьми змістовності творів. Навколо панувала тепла атмосфера, яка сприяла щирій, відвертій бесіді. Діти задавали безліч запитань, на які з задоволенням відповідала поетеса. Вона також розповіла деякі факти зі своєї біографії, продекламувала свої нові роботи. Але ж з особливою повагою Раїса Верба ставиться до віршів, присвячених Великій Вітчизняній війні. Слухаючи вірші про війну у виконанні автора, присутні відчули дух патріотизму, гідності,любові до своєї Батьківщини, свого народу. Ця хвиля піднесеного настрою охопила всіх присутніх, і всі разом заспівали пісню присвячену героям – краснодонцям, автором якої є Раїса Верба.

/Files/images/Верба 4.jpg

Під впливом емоцій учениця 7-го класу Кузнєцова Діана прочитала свій власний вірш. Раїса Верба радила Діані розвивати свій талант.

Всі присутні були задоволені такою змістовною та незабутньою зустріччю.


Урочисті збори в колі до святкування

ДНЯ ПЕРЕМОГИ!

25 квітня 2014 р.

Напередодні Дня Перемоги учні школи з задоволенням підготували урочисті збори в колі з нагоди свята. В організації свята приймали активну участь учні 5-го, 6-го, 8-го класів. Збори проходили у вигляді усного журналу, до якого ретельно підготувалися діти. Школярі почули хроніку героїчних подій тих незабутніх днів переможного 1945 року.

Лунали вірші, уривки із листів, патріотичні пісні тих часів в супроводі відеохроніки.

/Files/images/Збори 0.jpg

Після урочистих зборів у колі діти відвідали Меморіальний комплекс «Вічний вогонь».

З 2014 року у школі в рамках проекту «Мій рідний край – частинка України» працює Віртуальний музей пам’ятників міста Антрацита. Екскурсоводи Віртуального музею провели цікаву екскурсію, під час якої ми всі перенеслись в ті далекі героїчні дні, коли вершилася Перемога. Гетьманов Дмитро та Рожко Андрій розповіли про звільнення нашого рідного міста. Знову і знов лунали імена героїв Антрацита, яких ми ніколи не забудемо. Ковшар Юлія, Корєнєвська Ліза та Гончаров Євген прочитали нам вірші, які дуже схвилювали серця присутніх.

Далі екскурсоводи віртуального музею провели обзорну екскурсію пам’ятників, що розташовані на площі Меморіального комплексу.

Сємикіна Катерина розповіла дітям про пам’ятник, встановлений на честь наших земляків воїнів – інтернаціоналістів, що загинули в Афганістані, виконуючи свій інтернаціональний обов’язок.

/Files/images/Збори 7.jpg

Гончарова Софія та Корастильова Ангеліна освітили події, пов’язані з Чернобильською трагедією 1986 року.

/Files/images/Збори 9.jpg

Вони розповіли, що 14 грудня 1986 року – тільки через 7 місяців після трагедії – було офіційно повідомлено про завершення будівництва надійного об’єкту «Укриття», який ще називають саркофагом. Саме 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. На честь ліквідаторів аварії по містам всієї країни були встановлені пам’ятні знаки «Чернобильські дзвони»


Результати участі у Всеукраїнському конкурсі з англійської мови "Грінвіч" 2013 рік

18 квітня 2014 рік

18 квітня 2014 року на щотижневих Зборах в колі було оголошено результати Всеукраїнського конкурсу з англійської мови "Грінвіч", який проходив в грудні 2013 року.

Всього прийняли участь 42 учня.

Найвищий бал і "срібний сертифікат" отримали:

Учениці 3 класу:

* Носко Анна - 77 балів;

* Лисенко Ольга - 77 балів;

* Лазовська Тетяна - 77 балів.

Куратор цього конкурсу - вчитель англійської мови Решетняк Юлія Володимирівна

/Files/images/победители гринвич 2013.png


12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики.

"Гідність крізь призму життя"

11 квітня 2014 року

Здесь начало орбиты

Здесь, в родном Антраците,

На шахтерской земле,

Начиналась орбита,

Путь в космической мгле...... (Ф. Казун)

Цими словами розпочались урочисті Збори у колі, присвячені нашому земляку космонавту Володимиру Ляхову.

/Files/images/Ляхов.JPG

Учні 6 класу презентували всій школі свій проект "Гідність крізь призму життя"

Прект присвячений Володимиру Ляхову - героїчній людині, життєвий шлях якої наповнений тяжкою та відповідальною працею на благо нашої країни, на благо людства. Він дійсно героїчна людина. Людина, яка завжди буде прикладом для підростаючого покоління.

Діти також нагадали, що наше місто Антрацит - плодовите джерело талановитих людей. Серед них згадали Федіра Казуна, Раїсу Вербу, Надію Силуянову, які своїми віршами прославили наш рідний край - славетну Батьківщину.

Учні школи декламували вірші. Своїми творами ці талановиті люди схвилювали наші серця.

Їх життєвий шлях пронизаний самовідданістю, патріотизмом, гідністю.

Третьокласники теж не залишилися байдужими: змайстрували та намалювали літаки, космічні ракети.

/Files/images/Космос.jpg/Files/images/космос 1.jpg


Прикрашаємо квітами клумбу біля школи

28 березня 2014 року

На початку березня учениця 3 класу Лазовська Таня принесла в школу часточку весни та гарного настрою – первоцвіти, шафрани. Вони довго квітли на підвіконні. А коли привʾяли …

/Files/images/Шафран 1.jpg

ми висадили їх на шкільну клумбу

/Files/images/Шафран 2.jpg/Files/images/Шафран 3.jpg

Полили висаджені квіти.

/Files/images/Шафран 4.jpg

Так шафрани виглядають зараз.

/Files/images/Шафран 5.jpg

Сподіваємося, що наступної весни наші квіти будуть такими!

/Files/images/Шафран 6.jpg


Конкурс «Співоча родина»

28 березня 2014р.

28 березня у місті відбувся галаконцерт «Співоча родина». ЗОШ № 4 була представлена двома родинами:

Родина Родюніних – Марина учениця 9 кл

та її тато

Олексій Юрійович з піснею «Одуванчик»,

/Files/images/Родюнина 1.jpg

родина Морозових –

Олександр, учень 2 кл з мамою Тетяною Валеріївною

З піснею «Хуторянка»

/Files/images/Морозови 1.jpg

Виступ дуетів дуже сподобався глядачам.

А самі учасники нагороджені Грамотами Відділу освіти, та цінними подарунками.

Школа пишається своїми талановитими родинами.

/Files/images/Морозови 2.jpg/Files/images/Родюнина 2.jpg/Files/images/Родини.jpg


Тиждень формування громадянської культури та підвищення рівня толерантності в суспільстві

17 - 21 березня 2014 року

Цей тиждень був насичений цікавими заходами:

· Класні години

«А сонце світить всім однаково» - 1-4 кл;

· Виховні заходи «Уроки гідності» - 5-9 кл;

· Виховні бесіди «Прагніть бути толерантними» - 5-9 кл;

/Files/images/плакат.jpg

· Заняття з елементами тренінгу: «Толерантність – ціннісна й поведінкова складова особистості - 5-9 кл;

· Конкурс малюнків та плакатів: «Що значить бути гідною людиною» - 1-9 кл;

· Круглий стіл «Україна… від толерантності особи до толерантності держави і суспільства в цілому» - 8-9 кл;

Діти ретельно підготувалися до шкільних зборів у колі, які проводились 21.03.2014р.

Кожна класна спільнота намалювала плакат і продемонструвала його, пояснюючи своє бачення гідності.

/Files/images/плакат 1.jpg/Files/images/плакат 2.jpg

Презентація плакатів була дуже цікавою.

Діти довели, що вони не тільки розуміють, але й прагнуть бути гідними людьми, які спішать допомогти людям, які це потребують, приймають участь у екологічних проектах, таких як «Аркуш не викидай – ліси зберігай», «Шкідлива звичка смітити»,

/Files/images/плакат 3.jpg

«Діти та молодь м.Антрацита за збереження природних ресурсів». Активно працюють над проектом «Територія – ні неповазі».

/Files/images/плакат 4.jpg/Files/images/плакат 6.jpg

Педагогічний колектив нашої школи постійно працює над формуванням громадянської культури та підвищення рівня толерантності у учнів школи.


Акція «Годівничка»

14 березня 2014 року

Кожен рік з листопада по березень проводиться Всеукраїнська акція «Годівничка»

/Files/images/Кормушки 1.jpg/Files/images/Кормушки 2.jpg

Учні ЗОШ № 4 приймають активну участь у цій акції:

· виготовляють власноруч чи за допомогою батьків годівнички;

· розвішують годівнички на шкільному подвір’ї та в сквері біля школи;

· приносять до школи корм для птахів;

· по черзі підгодовують птахів.

В цьому році діти принесли до школи дуже багато годівничок. Найкращими були визнані годівнички, зроблені такими учнями:

/Files/images/Кормушки 3.jpg

Коваленко Дмитром – 3 кл

/Files/images/Кормушки 4.jpg

Єфименко Богданом - 3 кл

/Files/images/Кормушки 5.jpg

Козловим Владиславом - 3кл

/Files/images/Кормушки 6.jpg

Чубатюк Кирилом - 5 кл

Діти нашої школи завжди готові прийти на допомогу пташкам і підтримати їх взимку.

/Files/images/Кормушки 7.jpg/Files/images/Кормушки 8.jpg/Files/images/Кормушки 9.jpg


200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченко

7 березня 2014 р.

Святкуючи 200-річчя з дня народження великого Кобзаря, в Антрацитівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №4 до Шевченківських днів, які цього року широко відзначаються людством, проведені такі навчально-виховні заходи:

1. Оформлена виставка книжок у шкільній бібліотеці «Ми тебе не забули, Тарасе»

/Files/images/Шевченко 1.jpg

2. Конкурс стіннівок «Т. Г. Шевченко очима сучасників» (5-9 класи)

/Files/images/Шевченко 2.jpg

3. Конкурс читців «Іду з дитинства до Тараса» (1-9 класи)

/Files/images/Шевченко 3.jpg

Скільки років минуло, а його слово завжди з нами, його поезія хвилює кожного з нас. Учні мали змогу продемонструвати свої декламаційні здібності у цьому конкурсі.

4. Інтерактивна гра «Чи знаємо ми Шевченка» (7-9 класи)

5. Конкурс творів «Жіноча доля в творах Т. Шевченка» (8-9 класи)

6. Музично-літературна вітальня «Кобзарева пісня» (5-7 класи)

7. Літературне читання поезій Т. Г. Шевченка «У вінок Кобзареві» (1-4 класи)

/Files/images/Шевченко 4.jpg

8. Усний журнал «Т. Г. Шевченко у серці кожного з нас»(2-8 класи)

/Files/images/Шевченко 5.jpg

9. Літературна вікторина «Стежинами життя і творчості Т. Г. Шевченка» (9 клас)

10. Збори в колі «Т. Г. Шевченко – вірний син України»(5-9 класи)

11. Перегляд відеофільмів «Мій Шевченко», «Т. Г. Шевченко та його картини», відео презентації «Т. Г. Шевченко»

12. Заочна відео подорож «Я серцем повернуся до Шевченка»

13. Конкурс творів-роздумів, есе «Ім'я Т. Г. Шевченка на карті мого міста»(6-8 класи)

14. Виставка ілюстрацій до творів Т. Г. Шевченка «Ми славимо велич українського поета Т. Г. Шевченка»

/Files/images/Шевченко 6.jpg

15. Екскурсія до пам'ятника Т. Г. Шевченкові

/Files/images/Шевченко 7.jpg

Учні побували біля пам'ятника Кобзарю, щоб доторкнутися до могутньої величі великого сина України, покласти квіти до підніжжя пам'ятника Т. Г. Шевченка, вклонитися його світлій пам'яті.


Змагання зі спортивного туризму, присвячені 70-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників

13 березня 2014 р.

13 березня відбулися міські змагання зі спортивного туризму. Антрацитівську загальноосвітню школу І-ІІ ступенів № 4 представляла команда в складі учнів 6-го класу:

Міхєєва Олександра

Дем’янець Олексій

Шумських Владислав

Прибєга Артем

/Files/images/129.jpg

Програма змагань

передбачала такі етапи:

1. Смуга перешкод;

2. Вікторіна;

3. Медична допомога;

4. В’язання вузлів;

5. Влучний стрілець;

6. Футбольний марафон;

7. Топографія.

/Files/images/130.jpg

Проявивши свої таланти, показавши спортивні навички, діти достойно продемонстрували свою спортивну підготовку, посівши 4 місце.

/Files/images/131.jpg

Всього у змаганнях прийняли участь 9 команд.

Вітаємо команду ЗОШ № 4! Бажаємо членам команди подальших успіхів у спортивному житті школи та міста.

/Files/images/132.jpg

Закликаємо до нових перемог !


Флешмоб на підтримку спортсменів збірної України на паралімпійських іграх в м. Сочі в 2014 році

Флешмоб проводився за 3 дні до отримання українськими спортсменами з біатлону золотої медалі.

Це підтверджує силу нашого бажання перемоги, яке ми посилали своїми думками, своїми діями. Ми віримо, що наші побажання долетіли до Сочі, додали сил спортсменам збірної України і завдяки цьому вони отримали золото.

/Files/images/127.jpg

Першою у гонку вирушить Віта Семеренко, за нею - Юлія Джима, потім - Валя Семеренко, а завершуватиме Олена Підгрушна.


Благодійна акція «Заради життя»

28 лютого 2014 р.

Волонтери Антрацитівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 прийняли участь у благодійній акції «Заради життя» по збору коштів на реконструкцію ревмокардиологічного відділення обласної дитячої лікарні.

Учні школи перерахували 100 грн на рахунок ревмокардиологічного відділення. Вони розуміють, що дітям з вадами серця терміново потрібна допомога, потрібні умови для лікування.

/Files/images/128.jpg

Волонтери ЗОШ №4 завжди готові прийти на допомогу.


Спортивні змагання з багатобір’я на честь пам’яті загиблого воїна-інтернаціоналіста В.Очкура

21 лютого 2014р.

Хлопці Антрацитівської ЗОШ № 4

/Files/images/123.jpg

9 кл.

Каша Олександр

Іванов Максим

Чихун Іван

Журко Нікита

8 кл

Попов Кирило

прийняли участь у міських спортивних змаганнях, які відбулися 21 лютого 2014 р. в дитячій спортивній школі м. Антрацита на честь пам’яті загиблого воїна-інтернаціоналіста В.Очкура.

Програма спортивних змагань передбачала:

· стрибки у довжину з місця;

· стрибки на скакалці;

· підтягування;

· човниковий біг;

· Метання набивного м’яча.

Серед 80 учасників змагань хлопці нашої школи посіли такі місця:

Каша Олександр - 34

Попов Кирило - 36

Журко Нікіта - 28

Чихун Іван - 43

Іванов Максим - 24

/Files/images/124.jpg/Files/images/125.jpg/Files/images/126.jpg


20 лютого - День звільнення м. Антрацит від німецько-фашистських загарбників

20 лютого 2014р

Антрацитівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №4

в рамках проекту «Душа малої вітчизни» проводить постійну роботу серед учнів школи в напрямку краєзнавства та патріотичного виховання. Так 21 лютого на шкільних зборах з приводу Дня звільнення нашого рідного міста від німецько-фашистських загарбників дівчата Корєневська Ліза – 5кл, та Горшкова Аліна – 6кл підготували виступ про участь у боротьбі наших земляків-антрацитівців проти німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни

/Files/images/5.png

Ученик 1: Война… Само слово говорит о беде и горе, о несчастье и слезах. Сколько людей погибло во время этой страшной Великой Отечественной войны!.. Одну тысячу четыреста восемнадцать дней и ночей продолжалась Великая Отечественная война. Почти двадцать шесть миллионов жизней советских людей она унесла.

Потоками крови и слёз была омыта за эти нескончаемые четыре года наша многострадальная земля. И если собрать воедино горькие материнские слёзы, пролитые по погибшим сыновьям, то образовалось бы море Скорби и потекли бы от него во все уголки планеты реки Страдания. Вот почему с таким глубочайшим уважением и восхищением мы смотрим на тех, кто прошёл через ад войны и сохранил в себе лучшие человеческие качества – доброту, сострадание и милосердие.

Ведущий: И сегодня мы хотим поговорить с вами о том, как наши земляки-антрацитовцы боролись за свой город, чтобы не сдать его врагу, чтобы не стать рабами фашистов.

20 февраля 1943 года город был освобождён от немецко-фашистский захватчиков. Жарко было по Миллерово. Каждый солдат знал одно: «Устоять!» Устоять, даже если нет сил, ни патронов, ни соседей на флангах уже не осталось.

Как же всё это было?

7 долгих месяцев длилась оккупация города Боково-Антрацит и рабочих поселков. Фашисты, отступая, оставили после себя руины и пепел, следы своих преступлений. Ими были взорваны и затоплены шахты, разрушены промышленные предприятия, школы, больницы, библиотеки, клубы и много жилых домов. Общий ущерб, причиненный народному хозяйству города, составил 432,3 млн довоенных рублей.

Город Боково-Антрацит был оккупирован немецко-фашистскими войсками 19 июля 1942 года. В период оккупации на территории города и района действовал партизанский отряд под командованием И.Е. Воропаева.

После разгрома немецко-фашистских войск под Сталинградом (февраль 1943 года), преследуя на Запад оккупантов, советские войска 3-й гвардейской Армии и 51 Армии Юго-Западного фронта 20 февраля 1943 года, сломив упорное сопротивление гитлеровских захватчиков, освободили город Боково-Антрацит.

Первыми вошли на территорию города с северо-востока воины 50-й гвардейской стрелковой дивизии, во втором эшелоне – 203 СД (юго-восток) и с востока – воины 302 СД.

19 февраля 1943 г. северную часть Боково-Антрацитовского района, включая села Круглик, Колпаково, Красную Поляну, освободила 87 гвардейская стрелковая дивизия, южную, включая Дьяково и НижнийНагольчик, 126 стрелковая дивизия.

Заранее подготовленный и сильно укрепленный рубеж и отчаянное сопротивление гитлеровцев по реке Миус и реке Крепенке вынудили советских воинов временно перейти к обороне, которую активно держали воины 302 СД с февраля по июль 1943 г., а июль и август 1943 г. – воины 99 СД. В составе дивизий, освободивших город и район, были земляки – антрацитовцы. Это Исмаилов Рахман Джавадович, Пашков Иван Степанович, Петренко Николай Николаевич, Толстоусов Иван Спиридонович, Гелла Таисия Михайловна, Замула Михаил Гаврилович, ставший в последствии Героем Советского Союза, Масушко Михаил Ефремович, Мальцев Василий Ильич, Хорунжий Павел Васильевич, Малахов Николай Павлович и другие.

С февраля по август 1943 года город Боково-Антрацит был прифронтовым и именно здесь, в боях за Боковскую больницу, за высоту «Острый шип» советские воины, проявляя образцы героизма и бесстрашия, покрыли боевые сталинградские знамена новой воинской славой.

7100 наших земляков, жителей Боково-Антрацит, были награждены орденами и медалями за участие в Великой Отечественной войне, и среди них большинство сражались за освобождение Украины на многих ее направлениях. Так Герои Советского Союза летчик Петр Васильевич Беликов, танкисты Михаил Васильевич Радченко и Перепелица Поликарп Лазаревич, артиллерист Николай Александрович Смирнов, командир пулеметного отделения Замула Михаил Гаврилович, танкист Сиволап Иван Данилович, летчик Вахлаев Александр Алексеевич и связист Василий Сидорович Химич.

В боях за освобождение Украины в 1942-1943 гг., проявляя героизм и мужество, погибли Герои Советского Союза танкист Перепелица Поликарп Лазаревич, рядовой Полищук Иосиф Митрофанович.

Бесстрашно сражались за освобождение Украины кавалеры 3-х орденов «Славы» Леонид Абибулаевич Велиляев, Валерий Владимирович Попов, Николай Егорович Ермаков, кавалер ордена Ленина Вадим Яковлевич Ткаленко, кавалеры многих орденов и медалей Рахман Джавадович Исмаилов, Михаил Ильич Сорокин, Иван Изотович Маркин и др.

Почтим память павших героев минутой молчания

20 февраля 1943г. Боково-Антрацит был освобожден воинами 50 гвардейской стрелковой дивизии. В 14 ч. 30 мин. На площади у треста Боково-Антрацит состоялся митинг трудящихся в честь освобождения города, на котором антрацитовцы приветствовали своих победителей.

Мы помним и тех, кто не вернулся с полей сражений, кто умер от ран в послевоенные годы, и тех, чьи могилы и сегодня, уже спустя 69 лет, всё ещё остаются безымянными. В каждой семье чтят их память.

Знаем мы всех героев бесстрашных,

Преклоняем колена перед памятью павших,

И ложатся цветы на гранитные плиты...

Никто не забыт, и ничто не забыто

Стоим мы на посту, повзводно и поротно.

Бессмертны, как огонь. Спокойны, как гранит.

Мы — армия страны. Мы — армия народа.

Великий подвиг наш история хранит.


Флешмоб

присвячений ХХІІ Олімпійським іграм

Сочі 2014р

18 лютого 2014 р.

/Files/images/DSCN1079.JPG

18 лютого в Антрацитівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів № 4 з метою привернення уваги суспільства в підтримку олімпійської збірної команди України був проведен флешмоб.

Учні з задоволенням вийшли на подвір’я школи з прапорцями у руках і разом з учителями виконували фізичну розминку.

Вони утворили олімпійські кільця, при цьому скандували лозунги:

Україно – вперед !
Україно – давай !
Україно – вперед !
Перемогай !

Лунала музика, всі присутні були у доброму настрої. Таким чином наша шкільна спільнота виразила солідарність з нашими спортсменами. Всі діти бажали успіхів і перемог нашим олімпійцям. Флешмоб знімала місцева телекомпанія. Цей сюжет був показаний у вечірніх новинах. Маємо надію, що до наших побажань приєднаються всі мешканці нашого міста. Як це зробили у своїх інтерв ю учні нашої школи

Зятькова Настя

Загорулько Олеся

Горшкова Аліна

Рожко Андрій

Скобліков Єгор

І директор нашої школи

Кириченко Тетяна Олексіївна

А у холі школи на стенді діти повісили плакат з ескізом символу олімпійських ігор і з прапором нашої країни, на якому зробили напис:

«Олімпіада 2014р Україна вперед!»

І провели акцію

«Розмалюй плакат всією шкільною спільнотою»

Діти із різних класів підходили на перервах зі своїми олівцями і розмальовували плакат.

Отож учні нашої школи виготовили власноруч спільну листівку Олімпійських ігор 2014р.

/Files/images/12.jpg/Files/images/13.jpg


25 річниця виводу радянських військ

з Республіки Афганістан

15 лютого 2014р.

14 лютого 2014р. в Антрацитівській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів №4 була проведена година пам’яті «Все про Афганську війну». В цьому заході активну участь прийняли дівчата 9-го класу Радюніна Марина та Корєнєва Софія. Дівчата розповіли при Афганську війну, яка розпалилася в часи Великого суспільного утворення – Радянського Союзу, в яке входило 15-ть республік і яке займало 1/6 суші. Радянський Союз брав участь у багатьох військових конфліктах. Одим з останніх був конфлікт в Афганістані. Останню колону радянських військ з цієї країни було виведено 15-го лютого 1989р.

/Files/images/9.jpg

15 лютого 1989 року для багатьох став днем, коли скінчився рахунок втратам наших солдатів, службовців. Важкий, сумний підсумок. Багато матерів і батьків не дочекалися своїх синів, і не сказали вони: «Мамо, я живий...».

Сьогодні ми шануємо пам'ять тих, хто поліг в афганських ущелинах, та кланяємося тим, хто прийшов з війни живим, хоча з пораненою душею. Молоді люди йшли туди не за орденами і медалями, вони свято вірили, що виконують свій інтернаціональний обов’язок, вони вірили, що несуть визволення народу Афганістану, вірили, що йдуть не воювати, а захищати. Офіційноце неназиваливійною, а всьоголишевоєнноюполітикою. Але цякампаніятриваламайже 10 роківі вимагала великих жертв.

(фонограма пісні „ Чорний тюльпан”)

Ведучий :

Летіли на Україну чорні тюльпани, несучи на

бортах тисячі наших хлопців, які загинули вбоях,

які померли від ран і контузій, травм і хвороб. Сивіли

від горя батьки й матері, ховаючи своїх дітей,

сиротілидіти, вдовами ставали жінки в мирний час.

Ведуча :

Летіли в Україну «чорнітюльпани» з цинковимигробами.

Українавтратилаблизько 4 тисячмолодиххлопців,

6 тисяч стали інвалідами, ще 72 чоловікизалишилисьу полоніабо пропали безвісти. В числі тих, хто не повернувся з афганськоївійни, є іменанашихземляків.

Запам’ятаємо ці імена !

· Кравченко Геннадій Михайлович
· Шевченко Володимир Миколайович
· Беляєв Ярослав Анатолійович
· Бойцов Віталій Віталійович
· Дорошенко Валерій Васильович
· Малютін Ігор Вікторович
· Очкур Володимир Анатолійович
· Тихненко Віктор Вікторович
· Федотов Володимир Вікторович

/Files/images/8.jpg

Ведуча :

Смерть їх безжально забрала,

В землі сховала сирій.

Голови низько схиляєм

Пам’яті їхній святій.

Ведучий :

Поставте скибку хліба на стакан

І голови схиліть в скорботі вічній,

За тих, кого убив Афганістан,

Чиї він душі зранив і скалічив…

Схилімо ж голови перед світлою пам’яттю тих,

хто залишився вічно молодим

Ведуча :

Пливе, наче вічність, здобута в бою,

Хвилина мовчання.

Ведучий :

Двадцять пять років... Багато чи мало?
Кожна сім’я веде власний свій лік
З тої пори, коли перші "двухсоті"
З "Півдня" летіли... Несучи крик
Рідної мами, що сина чекала
З війська, додому, в сім’ю до батьків.

Ведуча :

Покоління воїнів–афганців пройшло кривавими дорогами афганської війни,залишаючи на них життя і біль втрат. Ми це пам’ятаємо. І на підтвердженняцього стоять сотні пам’ятників та пам’ятних знаків по всій Україні, сотні

могил.

/Files/images/7.jpg


Фестиваль

дружин юних пожежників

12 лютого 2014 року

/Files/images/пожежник.jpg

Антрацитівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №4 відрядила на фестиваль юних пожежників свою команду «Промітей». Команду представляли дівчата з 8-го, 6-го, 9-го класів:

Семикіна Катерина

Загорулько Олеся

Парамонова Юлія

Зятькова Настя

Радюніна Марина

Милимко Вікторія

Метою нашої дружини юних пожежників завжди є навчання підростаючого покоління правилам безпечної поведінки, навичкам діяти індивідуально та колективно в різних життєвих та надзвичайних ситуаціях.

Дівчата проявили інтерес до професії пожежника-рятувальника. В процесі підготовки до фестивалю ДЮП вони навчилися правилам безпеки життєдіяльності та їх пропаганді серед населення, серед дітей молодших за віком. Зрозуміли, що потрібно виховувати в собі почуття відповідальності за збереження від вогню національного багатства і навколишнього середовища, а також навчати дітей молодших за себе діяти в екстремальних ситуаціях.

Подібні заходи розкривають творчій потенціал дітей,

виховують у молодого покоління громадянські і патріотичні почуття.

Багато було конкурентів, але ж наші дівчатка дуже гарно виступили і отримали 4 місце.

Вся шкільна спільнота привітала дівчат на шкільних зборах.

/Files/images/3.jpg


Участь у міській військово-патріотичній грі "Зірниця"

16-17 жовтня 2013 року

З метою формування почуття патріотизму у підростаючого покоління, набуття школярами знань, умінь та навичок, необхідних захиснику Батьківщини та виховання громадянських якостей в учнів, а також пропаганда і популяризація серед молоді здорового способу життя, учні ЗОШ № 4 прийняли участь в міській військово-патріотичній грі "Зірниця"

Список учасників

1. Чихун Іван 9 клас
2. Іванов Максим 9 клас
3. Каша Олександр 9 клас
4. Попов Кирило 8 клас
5. Гончаров Євген 8 клас
6. Журко Микита 9 клас
7. Зятькові Анастасія 9 клас
8. Долгорукова Маргарита 9 клас
9. Кузнєцова Діана 7 клас
10. Кирюхіна Оксана 9 клас

Кiлькiсть переглядiв: 581

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.